4 aplikacje do treningu mentalnego

Sportowa dziewczyna sprawdza aplikację do treningu mentalnego na telefonie

Cześć! Cieszę się, że tu jesteś. 

To pierwszy wpis na blogu Sportologii i mogłabym Cię witać długo… ale jesteś tu po konkrente i praktyczne informacje jak trenować mentalnie. Dlatego przejdźmy od razu do tematu – poznaj:

Cztery aplikacje, które wspomagają trening mentalny

Zacznijmy od tego, że poniższe propozycje dokładnie sprawdziłam na sobie oraz we współpracy z moimi klientami. Na podstawie tych doświadczeń jest to zdecydowane oraz niezawodne TOP 4 narzędzi, które moim zdaniem warto mieć na swoim telefonie. Są to aplikacje:

Aplikacje są dostępne na systemy Android i IOS oraz posiadają wersje darmowe i płatne. 

Wskazówka: poniższe aplikacje są tak fajne, że subskrypcja do jednej z nich może być dobrym pomysłem na prezent dla kogoś bliskiego 🙂  

Aplikacja Mindy

Uwielbiam! Bardzo dobrze zorganizowana, bogata w treści, o przyjemnym wyglądzie i – co najważniejsze – z szeroką bazą ćwiczeń. Z jej pomocą możesz:

Najważniejszą zaletą tej aplikacji (a jest ich wiele) jest to, że… jest dla każdego. Krótko mówiąc: na starcie możesz być naprawdę kiepski/a w byciu uważnym/ą, nie umieć medytować lub nawet mieć już za sobą nieudane do tego podejścia, a mimo to znajdziesz tam tak skonstruowane ćwiczenia, że krok po kroku zrealizujesz swój trening mentalny. Poza tym do dyspozycji masz ćwiczenia od 3-minutowych po nawet 2-godzinne (to najczęściej słuchowiska bądź muzyka), dodatkowo przy większości z nich możesz wybrać pomiędzy czasem ich trwania, a proste tytuły szybko pomogą Ci wybrać coś dla siebie (np.: “Pozytywna pobudka“, “Medytacja chodzona – dłuższa“, “Medytacja prysznicowa” itd.).

Ciekawostka: co więcej, znajdziesz tu nagrania z udziałem takich osób jak na przykład Krystyna Czubówna, Piotr Fronczewski czy Robert Makłowicz!

Aplikacje Lumosity i Elevate

To nic innego, jak gry i zabawy wspomagające poprawę naszych zdolności psychicznych. Obie aplikacje mają piękne, dopracowane i interesujące animacje (dla podtrzymania atrakcyjności), przemyślane, skalowalne treningi, dobrze zaplanowane nagrody oraz wspierający system monitorowania postępów. W konsekwencji potrafią sobą zainteresować na dłużej. A to z pewnością sprzyja systematycznemu treningowi mentalnemu.

Z Lumosity możesz trenować:

W Elevate natomiast:

Dlaczego akurat te aplikacje? Po pierwsze: każdy z nas lubi czasami porobić coś innego, nowego. Druga sprawa: nasze mózgi kochają być rozwijane w różnych obszarach. Po trzecie: elementy zabawy pozytywnie wpływają na naszą motywację i zaangażowanie. I po czwarte: poza ćwiczeniem wyżej wymienionych umiejętności to także doskonałe narzędzia do atrakcyjnego trenowania takich sytuacji, jak: radzenie sobie z presją, koncentrowanie się, kontynuowanie działania nawet wtedy, gdy wiemy, że wynik nie będzie najwyższy, systematyczność itp. Zważywszy na to, jak bardzo nasze mózgi lubią być bodźcowane, polecam wszystkie gry i zabawy, które pozwalają nam miło spędzić czas, przy jednoczesnym odżywianiu naszych neuronów! 

Uwaga: obie aplikacje są w języku angielskim.

Czas na Twój trening mentalny!

Otrzymaj wsparcie, które pozwoli Ci sięgnąć po nowe możliwości. 
Umów się na pierwszą konsultację.

Aplikacja Wim Hof Method

To coś innego, coś ciekawego. Postać Wima Hofa (“Iceman’a”) może być Ci znajoma, stąd też skojarzysz pewnie, że z tą aplikacją:

Obie główne techniki – dotyczące zimnych kąpieli i oddychania – są autorskimi metodami tego pana. Uwaga: nie są dla wszyskich – przy niektórych ćwiczeniach można znaleźć przeciwskazania ze względu na konkretne schorzenia (w tym przypadku odsyłam do aplikacji lub konsultacji ze specjalistą) lub… niektórzy mogą mieć naprawdę sporą awersję do zimnych pryszniców 🙂 Jeśli jednak nie masz przeszkód zdrowotnych i interesuje Cię nowe wyzwanie – to z pewnością ta aplikacja może Cię zaintrygować. Technika oddychania metodą Wima jest ciekawa, głęboka, mocno wyciszająca i nade wszystko ucząca szukania komfortu w sytuacji niekomfortowej. Ma swoich zwolenników, dlatego uważam, że warto spróbować i przekonać się indywidualnie. Co do oswajania się z zimnem (co m.in. potrafi korzystnie wpływać na nasze organizmy) – to kroki poprowadzone są w sposób zaplanowany, o różnym poziomie trudności, który możesz dostosować do siebie. 

Ciekawostka: większość ćwiczeń jest z nagraniami samego Wima, którego energia, głos i sposób mówienia potrafią być bardzo wspierające i motywujące. Polecam!

Podsumowując: wszystkie powyższe aplikacje mogą być dla Ciebie wspierające. Mam nadzieję, że któraś z propozycji wzbudziła Twoje zainteresowanie. Zastosowanie tego typu aplikacji z dostosowanym indywidualnie treningiem mentalnym w rzeczywistości daje bardzo dobre efekty. Jeśli zastanawiasz się, co lub jak trenować, albo chcesz się podzielić aplikacją, z której sam/a korzystasz – zostaw wiadomość w komentarzu! Odpiszę w pierwszej wolnej chwili. 

Po więcej ciekawostek zapraszam na Instagrama 🙂

Powodzenia i dobrej zabawy!

Poznaj obszary rozwoju

Znajdź swój indywidualny kierunek rozwoju.

One Comment

  1. Jola

    Ciekawe te aplikacje. Chyba sprawdzę Mindy i te do gry i zabaw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania lub chcesz się umówić na konsultację?

Jesteś w odpowiednim miejscu! Wyślij wiadomość, a odpowiem na nią od razu po przeczytaniu.