Rozwiń komunikację

Komunikacja w sporcie odgrywa niezwykle istotną rolę zarówno w drużynie, jak i we współpracy zawodnika z trenerem czy innymi członkami sztabu szkoleniowego. Dotyczy także… każdego z nas: kobiety, mężczyzn, dzieci, dorosłych, osoby ekstrawertyczne czy introwertyków. A ze względu na to, że każdy z nas jest inny, dobrze jest poznać narzędzia, które ułatwią nam wzajemne rozumienie się. 

Trener tłumaczy zawodnikowi strategię gry pokazując mu jasno rozpisany plan.

Po pierwsze, umiejętność efektywnego przekazywania informacji, motywowania oraz budowania środowiska, w którym każdy czuje się zrozumiany, jest kluczowa dla osiągnięcia wspólnych celów. 

Po drugie, wzajemne wsparcie oraz porozumienie między partnerami sportowymi tworzy solidną podstawę do osiągania sukcesów i pokonywania przeciwności. Nie wspominając o dobrej atmosferze i wspierających relacjach. 

I po trzecie, dzięki umiejętnej komunikacji możemy być bardziej sobą i zadbać o to, by żyć zgodnie z naszym wnętrzem. A to wciąż nie koniec korzyści 🙂

Trening komunikacji - co możesz zyskać

W naszej współpracy skupimy się przede wszystkim na Twoich indywidualnych potrzebach. Oto przykładowe korzyści, dzięki którym poprawisz swoje wyniki: 

Zawodnik koszykówki trenuje słuchając uwag trenera.
Trener mówi zawodnikowi swoje uwagi.
"Komunikacja w sporcie polega na budowaniu więzi, wzajemnym wsparciu i zrozumieniu między zawodnikami i trenerami." 
Johan Cruyff

Jak psycholog sportu może Ci pomóc?

W naszej współpracy będziemy pracować nad Twoją samoświadomością oraz psychoedukacją, by jak najmocniej wesprzeć Twoje nowe postępy.

Przełamuj ograniczenia, doskonal umiejętności

Równolegle skupimy się na narzędziach oraz ćwiczeniach, które pozwolą Ci opanować budowanie celów wspierających Twój rozwój i realizowanie marzeń.

Masz pytania lub chcesz się umówić na konsultację?

Jesteś w odpowiednim miejscu! Wyślij wiadomość, a odpowiem na nią od razu po przeczytaniu.