Wzmocnij koncentrację

Umiejętność koncentrowania się w kluczowych momentach często jest jednym z głównych czynników decydujących o zwycięstwie. Pomimo różnych warunków to właśnie ona pomaga nam zaprezentować wszystko to, czego się do tej pory nauczyliśmy, w tym jednym, najważniejszym momencie. Chociaż nie jest to łatwe, to optymizmu dodaje fakt, iż jest to umiejętność, którą można trenować oraz wzmacniać, tym samym poprawiając swój poziom uważności oraz poziom gry ogółem.

Zawodniczka łucznictwa mocno koncentruje się przed oddaniem strzału.

Temat koncentracji w sporcie świetnie oddają słowa dwóch legend: „Koncentracja jest kluczem do sukcesu. Bez niej nawet największe umiejętności stają się bezużyteczne.” (Cristiano Ronaldo) oraz „Najtrudniejsze w sporcie jest utrzymać skupienie. Kiedy jesteś w stanie to zrobić, wszystko inne przychodzi łatwiej.” (Usain Bolt).

Rzeczywiście, to jedna z tych umiejętności, która ma ogromne znaczenie. Inaczej mówiąc, to właśnie poziom skoncentrowania się w odpowiednim momencie może zadecydować o wygranej lub przegranej. To ten moment, który pozwala nam w pełni wykorzystać cały potencjał naszych umiejętności technicznych, taktyki i strategii. 

Ogólnie rzecz biorąc: jeśli trenujesz i rywalizujesz po to, by być jak najlepszym/najlepszą, to dobrze, aby ćwiczenia na koncentrację były składową Twojego treningu. Dzięki temu będziesz mieć szansę w pełni zaprezentować to, co wypracowałeś/aś. 

Trening koncentracji - co możesz zyskać

W naszej współpracy skupimy się przede wszystkim na Twoich indywidualnych potrzebach. Oto przykładowe korzyści, dzięki którym poprawisz swoje wyniki: 

Koncentracja u zawodniczki łucznictwa.
Strzały w trafiły w środek tarczy.
"W sporcie nie wystarczy być fizycznie obecnym na boisku. Musisz być również mentalnie obecny, skoncentrowany na tym, co robisz." 
Michael Jordan

Jak psycholog sportu może Ci pomóc?

W naszej współpracy będziemy pracować nad Twoją samoświadomością oraz psychoedukacją, by jak najmocniej wesprzeć Twoje nowe postępy.

Przełamuj ograniczenia, doskonal umiejętności

Równolegle skupimy się na narzędziach oraz ćwiczeniach, które pozwolą Ci opanować budowanie celów wspierających Twój rozwój i realizowanie marzeń.

Masz pytania lub chcesz się umówić na konsultację?

Jesteś w odpowiednim miejscu! Wyślij wiadomość, a odpowiem na nią od razu po przeczytaniu.