Znajdź motywację

Motywacja w sporcie jest złożonym procesem psychologicznym, który napędza nasze zachowanie, determinację i zaangażowanie w osiąganiu sportowych celów. To ona sprawia, że zaczynamy, pracujemy i – prędzej czy później, gdy doświadczymy trudności – nadal kontynuujemy nasze działanie. Motywacja zazwyczaj utrzymuje się “pomimo czegoś”, ale naszym zadaniem jest także wsparcie jej tak, aby była również “dzięki czemuś”.

Zmotywowana dziewczyna wspina się na ściance wspinaczkowej.

Motywacja opiera się na wewnętrznych i zewnętrznych bodźcach, dzięki którym mobilizujemy się do działania oraz dążenia do sukcesu. Jak wiemy, ma kluczowe znaczenie dla wytrwałości, osiągania celów i rozwoju sportowców. Dodatkowo też wspiera nasze “chcenie się” oraz sprawia, że możemy odczuwać więcej radości i satysfakcji z wykonywanego treningu.

Świadome rozumienie procesów motywacyjnych może pomóc zawodnikom, ale także trenerom czy innym osobom ze środowiska sportowego w lepszym kształtowaniu strategii i działań, które wpływają na rozwój oraz utrzymanie wysokiego poziomu zaangażowania.

Trening motywacji - co możesz zyskać?

W naszej współpracy skupimy się przede wszystkim na Twoich indywidualnych potrzebach. Oto przykładowe korzyści, dzięki którym poprawisz swoje wyniki: 

Wspinaczka motywuje się żeby wspinać się wyżej.
Motywacja na twarzy wspinającej się żwawo dziewczyny.
"Motywacja jest tym, co pozwala zacząć." 
Jim Ryun

Jak psycholog sportu może Ci pomóc?

W naszej współpracy będziemy pracować nad Twoją samoświadomością oraz psychoedukacją, by jak najmocniej wesprzeć Twoje nowe postępy.

Przełamuj ograniczenia, doskonal umiejętności

Równolegle skupimy się na narzędziach oraz ćwiczeniach, które pozwolą Ci opanować budowanie celów wspierających Twój rozwój i realizowanie marzeń.

Masz pytania lub chcesz się umówić na konsultację?

Jesteś w odpowiednim miejscu! Wyślij wiadomość, a odpowiem na nią od razu po przeczytaniu.